EVENTS

/EVENTS
EVENTS 2018-08-22T16:59:00+00:00
Cobourg Cameco Festival – July 28th Boys Festival
Time Field Home Team Away Team Division Referee Floater Referee Saturday
9:30 AM N2 Northumberland United Almonte Allstars U9 Hailey Filce Kevin Read
9:30 AM S1 Cavan Red Lake Simcoe SC U9 Ryan Stewart
9:30 AM S2 Cavan Black Quinte West U9 James Febrini
9:30 AM S7 Oshawa White Pegasus AC U9 Kyra Fingas
9:30 AM GS1 Oshawa Red Storm U9 Myah Brady
10:40 AM N2 Triple Balance Almonte Allstars U9 Hailey Filce
10:40 AM S1 Northumberland United Lake Simcoe SC U9 Ryan Stewart
10:40 AM S2 Cavan Red Quinte West U9 James Febrini
10:40 AM S7 Cavan Black Pegasus AC U9 Kyra Fingas
10:40 AM GS1 Oshawa White Storm U9 Myah Brady
12:30 PM N2 Oshawa Red Almonte Allstars U9 Hailey Filce
12:30 PM S1 Triple Balance Lake Simcoe SC U9 Ryan Stewart
12:30 PM S2 Northumberland United Quinte West U9 James Febrini
12:30 PM S7 Cavan Red Pegasus AC U9 Kyra Fingas
12:30 PM GS1 Cavan Black Storm U9 Myah Brady
1:30 PM N2 Oshawa White Almonte Allstars U9  Hailey Filce
1:30 PM S1 Oshawa Red Triple Balance U9  Kyra Fingas
2:30 PM S2 Oshawa Turuls Quinte West U9  Ryan Stewart
3:20 PM S2 Oshawa Turuls Triple Balance U9  Myah Brady
4:20 PM S7 Oshawa Turuls Lake Simcoe SC U9  Harry Hughes
Time Field Home Team Away Team Division Referee
11:20 AM GS1 Quinte West Northumberland United U10 Emma Febrini
11:20 AM S7 Belleville Darlington U10 Zoe Fingas
11:20 AM N2 Triple Balance Oshawa Turuls U10 Amanda Adams
1:30 PM S2 Quinte West Kawartha Inferno U10 Emma Febrini
1:30 PM S7 Belleville Oshawa Turuls U10 Zoe Fingas
1:30 PM GS1 Triple Balance Darlington U10 Amanda Adams
2:45 PM S7 Quinte West Oshawa Turuls U10 Emma Febrini
2:45 PM N2 Belleville Kawartha Inferno U10 Zoe Fingas
2:45 PM S1 Triple Balance Northumberland United U10 Amanda Adams
4:00 PM N2 Quinte West Darlington U10 Emma Febrini
4:00 PM S1 Belleville Northumberland United U10 Kyra Fingas
4:00 PM S2 Triple Balance Kawartha Inferno U10 Amanda Adams
Time Field Home Team Away Team Division Referee
9:15 AM CCC 1 BSC Andrus Northumberland United U11 Emily Mealing
9:15 AM CCC 2 BSC Kellogg Oshawa Turul U11 Ryan Goodall
9:15 AM Rotary 1 Quinte West NDUFC U11 Nicolas Martin
10:45 AM Rotary 2 Kingston Fury Northumberland United U11 Emily Mealing
10:45 AM CCC 1 Kingston Blizzard Oshawa Turul U11 Harry Hughes
10:45 AM CCC 2 BSC Andrus NDUFC U11 Hilary Groves
12:30 PM Rotary 1 BSC Kellogg Northumberland United U11 Emily Mealing
12:30 PM Rotary 2 Quinte West Oshawa Turul U11 Harry Hughes
12:30 PM CCC 1 Kingston Fury NDUFC U11 Hilary Groves
2:10 PM CCC 2 Kingston Blizzard Northumberland United U11 Emily Mealing
2:10 PM Rotary 1 BSC Andrus Oshawa Turul U11 Harry Hughes
2:10 PM Rotary 2 BSC Kellogg NDUFC U11 Hilary Groves
3:45 PM CCC 1 Quinte West Northumberland United U11 Emily Mealing
3:45 PM CCC 2 Kingston Fury Oshawa Turul U11 Harry Hughes
3:45 PM Rotary 1 Kingston Blizzard NDUFC U11 Hilary Groves
Time Field Home Team Away Team Division Referee
11:40 AM Rotary 2 Northumberland United Cavan U12 Ryan Goodall
11:40 AM CCC 1 NDUFC Darlington U12 Nicolas Martin
1:15 PM CCC 1 Northumberland United Darlington U12 Nicolas Martin
1:15 PM CCC 2 NDUFC Cavan U12 Ryan Goodall
3:00 PM Rotary 2 Northumberland United NDUFC U12 Ryan Goodall
3:00 PM Rotary 1 Cavan Darlington U12 Nicolas Martin
Cobourg Cameco Festival – July 29th Girls Festival
Time Field Home Team Away Team Division Referee Floater Referee Sunday
9:30 AM S1 Northumberland United Belleville SC U9 Jonathan Yohane Ryan Goodall
9:30 AM S2 Peterborough City LSSC Red U9 Keira Goodall
9:30 AM S7 Oshawa Red LSSC Black U9 Morgan Kelsey
9:30 AM N2 Oshawa White Pegasus U9 Rowyn McKenzie
11:00 AM S1 Northumberland United LSSC Red U9 Jonathan Yohane
11:00 AM S2 Peterborough City LSSC Black U9 Keira Goodall
11:00 AM S7 Oshawa Red Pegasus U9 Morgan Kelsey
11:00 AM N2 Oshawa White Belleville SC U9 Rowyn McKenzie
12:15 PM S1 Northumberland United LSSC Black U9 Jonathan Yohane
12:15 PM S2 Peterborough City Pegasus U9 Keira Goodall
12:15 PM S7 Oshawa Red Belleville SC U9 Morgan Kelsey
12:15 PM N2 Oshawa White LSSC Red U9 Rowyn McKenzie
Time Field Home Team Away Team Division Referee
10:10 AM S1 Quinte West Northumberland United U10 Skylar Spagnolo
10:10 AM S2 Kingston Clippers Cavan Black U10 Myles Klassen
11:40 AM N2 Quinte West Cavan Red U10 Skylar Spagnolo
11:40 AM S2 Kingston Clippers Northumberland United U10 Myles Klassen
1:00 PM N2 Quinte West Cavan Black U10 Skylar Spagnolo
1:00 PM S1 Kingston Clippers Cavan Red U10 Myles Klassen
2:15 PM S2 Quinte West Cavan Black U10 Skylar Spagnolo
2:15 PM S7 Kingston Clippers Cavan Red U10 Myles Klassen
3:15 PM S1 Cavan Red Northumberland United U10 Sklyar Spagnolo
Time Field Home Team Away Team Division Referee
9:30 AM CCC 1 Northumberland United Belleville Comets U11 Hilary Groves
9:30 AM CCC 2 Cavan FC Quinte West U11 Emily Mealing
10:30 AM CCC 1 Northumberland United Kingston United U11 Hilary Groves
10:30 AM CCC 2 Cavan FC Belleville Comets U11 Emily Mealing
11:30 AM CCC 1 Northumberland United Quinte West U11 Hilary Groves
11:30 AM CCC 2 Cavan FC Kingston United U11 Emily Mealing
12:30 PM CCC 1 Northumberland United Belleville Comets U11 Hilary Groves
12:30 PM CCC 2 Quinte West Kingston United U11 Emily Mealing
Time Field Home Team Away Team Division Referee
9:30 AM Rotary 1 Northumberland United Ottawa Power U12 Nicolas Martin
11:00 AM Rotary 1 Ottawa Power Oshawa Turul U12 Nicolas Martin
12:20 PM Rotary 1 Northumberland United Oshawa Turul U12 Nicolas Martin
1:40 PM Rotary 1 Ottawa Power Northumberland United U12 Nicolas Martin
3:00 PM Rotary 1 Ottawa Power Oshawa Turul U12 Nicolas Martin
2ND ANNUAL CAMECO FESTIVAL

 

MASTER ROSTER FORM

 

FESTIVAL GAME SHEET